Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Hasiči bojovali dnes ráno s požárem pily v obci Desná, škoda je 250 tisíc korun

112
02. 07. 2019 | 13:04

Dnes ráno byl na tísňovou linku 112 ohlášen požár objektu pily v obci Desná na Jablonecku. Operační důstojník tak okamžitě (v 5:54 hodin) vyhlásil požární poplach čtyřem jednotkám hasičů.

6098acz
Foto: archiv HZS LK

V 06:00 hodin přijela jako první na místo události jednotka HZS LK ze stanice Tanvald. V té době byla dřevěná budova o rozměrech cca 11 x 10 metrů celá v  plamenech. „Ihned jsme natáhli dva vodní proudy, abychom zabránili rozšíření požáru na další objekt a okolí" sdělil velitel zásahu nprap. Josef Fiala.

Velitel zásahu si na místo vyžádal další 2 posilové jednotky. „Pomocí termokamery jsme vyhledávali skrytá ohniska požáru a bylo nutné i rozebírání konstrukcí objektu"  sdělil střídající velitel zásahu nprap. Karel Bukvic. Požár byl zcela uhašen krátce před 7. hodinou a poslední jednotka odjela z místa zásahu v 07:49 hodin.

Foto: archiv HZS LK

Požár napáchal škodu za 250.000 Kč a hasičům se včasným zásahem podařilo uchránit přilehlé prostory s uskladněným dřevem v hodnotě 100.000 Kč. Příčina vzniku požáru je v současné době v šetření HZS LK a PČR.

Zasahující jednotky: HZS LK - stanice Tanvald, Jablonec nad Nisou, HZS SŽDC Liberec  a SDH obcí Desná, Tanvald - Tanvald Šumburk, Velké Hamry - Velké Hamry I.

HZS LK/Daniel Mlčoch