Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Hasiči o víkendu zasahovali u jedenácti karambolů, nejvíce se bouralo na Liberecku

112
11. 11. 2019 | 11:57

Se zhoršujícím se počasím stoupá také počet dopravních nehod po celé ČR, výjimkou není ani Liberecký kraj. Během víkendu hasiči po celém kraji vyjížděli k jedenácti případům dopravních nehod. 

HasVíkend
Foto: HZS

Nejvíce se bouralo na Liberecku. Během soboty vyjeli hasiči k pěti případům. Nejvážnější situace byla přímo v Liberci na komunikaci I/35, kde se střetly dva osobní automobily. V obou dopravních prostředcích cestovalo celkem pět osob. Hasiči po příjezdu poskytli řidičce předlékařskou pomoc a po příjezdu zdravotní záchranné služby ji předali do rukou zdravotníkům. Hasiči zajistili místo zásahu. Vlivem dopravní nehody došlo také k úniku pohonných hmot, které hasiči zasypali sorbentem. Jednalo se o úsek dlouhý cca 40 metrů. Komunikace byla po celou dobu zásahu záchranných složek uzavřena. Zdravotní záchranná služba si převzala k ošetření celkem 5 osob.

K dalším čtyřem dopravním nehodám vyjeli hasiči na Českolipsku, kde se v důsledku špatné viditelnosti a mlze bouralo u Nového Boru. I tato dopravní nehoda si vyžádala jednu zraněnou osobu, kterou si převzali k ošetření zdravotníci ze ZZS. V tomto případě bylo nutné provést protipožární opatření a unik pohonných hmot zasypat sorbentem. Silnice u Nového Boru byla po celou dobu uzavřena. Bouralo se také na Jablonecku, kde hasiči vyjížděli ke dvěma případům. V Obci Držkov se střetly dva osobní automobily. Tři zraněné osoby si převzali zdravotníci zdravotní záchranné služby, hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření.

HZS/Lucie Hložková