Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Hasiči oslavili 25 let fungování na stanici v Lidické ulici v Jablonném v Podještědí

112
23. 06. 2019 | 8:35

V pátek od 10:00 do 15:00 hodin se konal na stanici v Jablonném v Podještědí Den otevřených dveří. Hasiči totiž slavili 25. výročí od otevření požární stanice v Lidické ulici (čp. 238).

6086ccz
Foto: HZS LK

V dopoledních hodinách proběhlo slavnostní zahájení, na které dorazili účastníci z krajského ředitelství HZS Libereckého kraje, zástupci dobrovolných hasičů, v neposlední řadě pak Miroslav Štěpán, náměstek starosty SH ČMS - Okresního sdružení hasičů Česká Lípa. Během ceremoniálu udělil Miroslav Štěpán na základě pověření starosty Josefa Kreifa Záslužné medaile OSH Česká Lípa. Mezi oceněnými byli například krajský ředitel HZS Libereckého kraje, stávající i minulý ředitel ÚO Česká Lípa.

Návštěvníci mohli obdivovat vystavenou požární techniku, za účasti mnoha dětí ze školek a škol proběhla komentovaná ukázka vyproštění zraněných osob z havarovaného vozidla. Děti pečlivě pozorovaly práci hasičů, neboť figuranty byli jejich učitelé. Poté předvedli profesionální i dobrovolní hasiči společnou ukázku hašení dřevěného domečku. Samozřejmostí pro veřejnost byly prohlídky stanice.

Oslavy 25. výročí stanice Jablonné v PodještědíOslavy 25. výročí připravil HZS Libereckého kraje - Územní odbor Česká Lípa, stanice Jablonné v Podještědí a SDH Jablonné v Podještědí.

HZS LK/ Zdenka Štrauchová