Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Hasiči z Raspenavy a Frýdlantu pomáhali likvidovat požár bytu polským kolegům v Bogatynii

112
21. 10. 2019 | 15:54

Na základě memoranda o porozumění mezi Libereckým krajem a Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje na straně jedné a Dolnoslezským vojvodstvím a Dolnoslezským krajským velitelstvím Statní požární ochrany na straně druhé byly dnes ve 12:38 vyžádány ze strany polských hasičů dvě hasičské cisterny k požáru rodinného domu v polské Bogatynii.

hasiči PA210006
Foto: HZS LK

Krajské operační a informační středisko hasičů v Liberci na místo vyslalo profesionální hasiče z Raspenavy a dobrovolné kolegy z Frýdlantu. V době příjezdu jednotek na místo, již na místě zasahovali polští hasiči a bylo upřesněno, že se jedná o požár dvou pokojů v druhém nadzemním podlaží rodinného domu. 

Jednotky na místě pomohly s rozebíráním střešní konstrukce a poté byly velitelem zásahu ponechány na místě v záloze. Po likvidaci požáru byly obě jednotky odeslány na základnu. 

Zasahující jednotky: HZS LK – st. Raspenava, JSDHO Frýdlant

HZS LK/Radka Kostelňáková