Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Hromotluk způsobil na elektromobilu škodu za 60 tisíc. Nelíbilo se mu gesto jeho řidičky

112
31. 03. 2024 | 8:04

Trauma za volantem svého zánovního elektromobilu tovární značky Kia zažila jeho 44letá majitelka. Když krátce po osmé hodině ráno projížděla od kruhového objezdu u pošty směrem k pekárně přes náměstí v Novém Boru, zůstala stát před přechodem pro chodce spolu s dalšími řidiči, protože jim na semaforu skočila červená.

elektroauto
Foto: PČR

Před přechodem stála jako první a potom, co se na zelenou kolona pomalu rozjiížděla, všimla si v blízkosti svého vozidla  hromotluka, který si vykračoval prostředkem silnice a mířil do centra náměstí. Problém byl v tom, že se autům nijak zvlášť nevyhýbal. Někteří řidiči na něj troubili a ona v jen v údivu nad jeho chováním rozhodila ruce. Tohoto gesta si ale muž velmi dobře všiml, zastavil se a zle na ni chvíli zíral. Pak se rozpřáhl a vší silou udeřil pěstí do přední části kapoty jejího auta, ve které způsobil nepřehlédnutelnou promáčklinu. Řidička v tu chvíli strachy málem ani nedýchala a byla ráda, že se nevrhnul také na ni osobně. poškozená KIA

Událost nám krátce po incidentu nahlásila s tím, že jí agresivní chodec způsobil na drahém elektromobilu škodu za nejméně 60 000 korun.  Novoborští policisté nyní pátrají po jeho totožnosti, pokud budou úspěšní, bude se v této souvislosti zodpovídat z přečinu poškození cizí věci.

PČR/Ivana Baláková