Kriminalisté objasnili velkou silvestrovskou loupež. Zloději ukradli skoro půl milionu z malého trezoru v bytě

112
22. 05. 2020 | 12:21

Kriminalisté od ledna pátrali po pachatelích, kteří připravili 52letého muže o celoživotní úspory.  Šlo o částku 460 000 korun. Okradený muž nevěřil bankám, a proto si ukládal ušetřené peníze doma do trezorku. Tato informace se bohužel  jednoho dne donesla k nesprávným lidem, a to k 33letému za krádeže už jednou odsouzenému muži Českolipska, a jeho 42letému rovněž  problematickému známému. Společně se pak rozhodli, že se do tohoto bytu podívají.

peníze 5000
Ilustrační foto

Využili k tomu silvestrovský večer. Předpokládali, že se muž doma nebude zdržovat celou noc a odejde někam slavit příchod nového roku. Tenhle plán jim nakonec vyšel. Majitel byt opustil kolem 21. hodiny a mladší z dvojice do něj hned potom vnikl. Po jeho důkladném prohledání objevil v ložnici ve skříni pod oblečením trezorek, který na místě otevřel a našel v něm zmíněnou sumu v bankovkách a kovových mincích. Peníze si ještě téhož večera oba spravedlivě rozdělili, ale za pár dní byli zase bez koruny, protože s nimi zaplatili  nějaké dluhy a větší část lupu naházeli do výherních automatů.

Majitel bytu zjistil, že mu peníze chybí až o dva týdny později, protože trezorek každý den nekontroloval a zloděj po sobě v bytě nezanechal žádné viditelné stopy. Kriminalisté oba pachatele přesto dokázali vypátrat a počátkem tohoto měsíce je obvinili ze spolupachatelství na krádeži, za kterou jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Mladší z nich se navíc zodpovídá z přečinu porušování domovní svobody. Jeho kamaráda za tento skutek nestíháme, protože on do bytu nevstoupil a hlídal situaci na chodbě. Jednalo se o bytový dům ve starší zástavbě na Novoborsku.

PČR/Ivana Baláková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace