Kriminalisté zadrželi recidivistu (45) z Prahy, který na Nový rok v České Lípě vykradl zlatnictví

112
03. 01. 2022 | 13:03

Kriminalisté zadrželi pětačtyřicetiletého muže, který se na Nový rok v České Lípě vloupal do zlatnictví. V opilosti rozbil výlohu a ukradl 254 prstenů z chirurgické oceli za 60.000 korun. V minulosti jedenáctkrát odsouzený muž z Prahy se k činu přiznal. Za krádež mu hrozí tři roky vězení. Na webu policie o tom dnes informovala regionální mluvčí policie Ivana Baláková.

bílézlato
ilustrační foto

Vloupání do zlatnictví v centru České Lípy bylo prvním trestným činem v letošním roce v Libereckém kraji, policistům bylo nahlášeno v sobotu v 0:25. Zloděj zřejmě využil hluku z novoročních oslav, když krátce po půlnoci rozbil výlohu a ukradl tři plata prstenů z chirurgické oceli. Policisté ho zadrželi v neděli, 36 hodin po činu. "Podezřelý se jim pod tíhou důkazů k vloupání přiznal a dobrovolně vydal 153 prstenů. Některé z nich poztrácel na ulici, a to možná i proto, že byl v době krádeže opilý. Jedenáct prstenů jsme v okolí zlatnictví na chodníku našli při ohledání místa činu," uvedla Baláková.

Pětačtyřicetiletý recidivista z Prahy byl v minulosti odsouzen hlavně za krádeže. "V České Lípě nyní bydlí na jedné z ubytoven kvůli práci, kterou si na Českolipsku našel," dodala mluvčí policie.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace