Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Lakatoš se hasičům zachránit nepodařilo. Zůstala z něj jen ohořelá konstrukce

112
05. 06. 2024 | 6:56

V pátek odpoledne vyjížděli novoborští policisté a jednotky Hasičského záchranného sboru k oznámenému požáru pracovního stoje v katastru obce Okrouhlá. Hořicí stroj zaparkovaný vedle lesní cesty policii známil správce lesa, který provádel svou běžnou obhlídku svého úseku.

lakatosstroj
pracovní stroj LKT 80 – Lakatoš, foto: PČR

I když jednotky hasičů velmi rychle požár uhasily, pracovní stroj LKT 80 – Lakatoš  se už zachránit nepodařilo. Zůstala jen ohořela konstrukce.

Vyšetřovatel příčin požáru Hasičského záchranného sboru si na místo vyžádal také policejního psovoda  se služebním psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Během požáru naštěstí nebyl nikdo zraněnen a předběžná škoda stroje byla vyčíslena na 300 tisíc korun.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci, za které hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

PČR/Klára Jeníčková