Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Lezecká skupina hasičů zachránila jezevce, který spadl na Českolipsku do studny

112
02. 06. 2019 | 18:09

Dnes dopoledne (9:28 hodin) byli profesionální hasiči s České Lípy a jejich dobrovolní kolegové z Žandova vysláni na záchranu jezevce uvízlého ve studni v zaniklé osadě Havraní, část obce Novosedlo.

jezevec badger-4239570 1280
Ilustrační foto

„Po příjezdu jednotek na bod setkání bylo průzkumem zjištěno, že místo události není dostupné pro cisternu. Následoval přesun lezecké skupiny a jejího vybavení k místu události pomocí velitelského automobilu Škoda Yeti," popsal velitel zásahu nprap. Bc. Jan Jech.

Jezevec uvízl ve studni, která byla hluboká 4 metry. „Lezecká skupina provedla vyvázání kotevních bodů a následné spuštění člena lezecké skupiny na dno studny. Hasiči zvíře opatrně odchytili do speciálního vaku a po vytažení ho vypustili do volné přírody," sdělil Jech.

Po ukončení záchranných prací hasiči provizorně zakryli studnu pomocí dřevěných klád. Po sbalení lezeckého materiálu se jednotky vrátily zpět na základnu.

Foto: HZS LKHZS LK/ Zdenka Štrauchová