Liberečtí hasiči Zdeněk Vrána a Aleš Zeman obsadili 3. místo na soutěži v Berlíně

112
17. 05. 2022 | 5:40

Příslušníci nprap. Zdeněk Vrána a pprap. Aleš Zeman z Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje startovali tuto sobotu 14. 5. 2022 na evropské soutěži v Berlíně a přivezli domů bronzovou medaili. Letošního 10. ročníku závodu "Berlin Firefighter Stairrun" se účastnilo 310 dvoučlenných týmů z 11 zemí. 

hasiči berlín22
Foto: Archiv příslušníka HZS LK nprap. Zdeňka Vrány

Účastníci startují z náměstí Alexanderplatz, přeběhnou do budovy hotelu Park Inn, vyběhnou až do posledního 39. patra, a to vše v kompletním zásahovém oděvu s aktivním izolačním dýchacím přístrojem. Prvních 35 pater musí být závodníci na dohled od sebe, zbývající úsek drží dvojice fyzický kontakt. Závod končí stisknutím tlačítka časomíry na střeše budovy. Tímto zdolají 770 schodů a dostanou se do výšky 110 metrů nad Berlín.

Kategorie "Berlin Firefighter Stairrun":

  • mladí (součet věku obou účastníků do 79 let),
  • starší (součet 80let a více),
  • nejstarší (součet 100 let a více),
  • ženy,
  • smíšené dvojice,
  • Policie.

„Pro úspěch v závodě je důležitá vyrovnanost týmu.“ řekl Zdeněk Vrána, který společně s Alešem Zemanem zastupoval Českou republiku a Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje.  Ze 49 dvojic v kategorii „starší“ se umístili na krásném 3. místě s časem 6:46. V celkovém pořadí obsadili skvělé 6. místo.

Foto: Archiv příslušníka HZS LK nprap. Zdeňka VrányHZS LK děkuje svým hasičům za výbornou reprezentaci sboru na evropské úrovni a přeje hodně sil do dalších ročníků.

HZS LK/Radka Pleštilová, Jakub Sucharda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace