Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Mladík na skateboardu pomuchlal octavii fasádu, u Mácháče policie kontrolovala o sto šest

112
14. 07. 2019 | 15:51

Dost kuriozní dopravní nehoda se stala v Jablonci nad Nisou v ulici Průběžná. Řidička s vozidlem Škoda Octavia jela ve směru od Mšena k budově firmy ABB, kde po projetí levotočivé zatáčky již na rovném úseku do přední části jejího vozu narazil protijedoucí mladík na skateboardu.

skateboard-1091710 960 720
ilustrační foto

Při tomto střetu mladík utrpěl zranění, se kterým byl převezen na ošetření do jablonecké nemocnice. Alkohol policisté u mladíka i u řidičky vyloučili provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledek. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou.

U Mácháče zaznamenali bezmála čtyři desítky přestupků

Policisté ze služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje kontrolovali vozidla a řidiče kolem Máchova jezera.

Mezi oblíbené turistické destinace v Libereckém kraji, zejména pak v období letních prázdnin, patří již tradičně také Máchův kraj. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst je bezprostřední okolí Máchova jezera s nespočtem kempů, chat a chalup. Jmenovat můžeme například Doksy, Staré Splavy nebo okolí Břehyně.
Přívětivé letní počasí láká návštěvníky nejen ke krátkému zastavení se v těchto místech, ale i k víkendovým či mnohem delším pobytům k aktivní rekreaci. To s sebou přináší také více automobilů v bezprostředním okolí turistických a rekreačních lokalit, vyšší počty cyklistů, chodců a především dětí.

Zájem o tuto lokalitu mají také policisté. V uplynulém týdnu se dopravní policisté opakovaně věnovali problematice dodržování pravidel v provozu na pozemních komunikacích, hlavně pak na dodržování rychlosti vozidel v obci, zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před a během jízdy, ale také na používání bezpečnostních pásů či na technický stav vozidel. V nepravidelných intervalech dopravní policisté během tří dnů v obcích Staré Splavy a Doksy zaznamenali na čtyři desítky přestupkových jednání řidičů. Nejčastějším přestupkem, který policisté řešili, byl nevyhovující technický stav vozidel, jednalo se o 18 případů. Ve 13 případech pak řidiči nerespektovali nejvyšší povolenou rychlost. Mezi další protiprávní jednání, kterých se nesvědomití řidiči dopustili, patřil alkohol za volantem, řízení bez řidičského oprávnění, držení hovorového zařízení či nesprávný způsob jízdy a nepoužití bezpečnostních pásů. Za zmínku stojí také fakt, že většina ze zaznamenaných přestupců nebyla z řad místních obyvatel. 

Hlídky služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje se budou po dobu letních prázdnin, ze zcela pochopitelných důvodů, i nadále věnovat problematice bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích v této lokalitě.

Zároveň apelujeme na motoristy ve všech turistických destinacích a rekreačních oblastech – dodržujte zákonné normy. Na silnicích rozhodně nejste sami, proto raději sundejte nohu z plynu.

Se zákazem řízení kvůli zdravotnímu stavu vyjel na  motocyklu

Na motocykl usedl muž, který má ze zdravotních důvodů vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Policisté mu již sdělili podezření ze spáchání trestného činu. 

Včera policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 36letému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, kterého se dopustil týž den dopoledne krátce před půl desátou hodinou. V té době byl totiž kontrolován policejní hlídkou v Jablonci nad Nisou v ulici Lučanská při řízení motocyklu. Provedenou kontrolou však policisté zjistili, že tento muž má v současné době Magistrátem města Liberec ze zdravotních důvodů vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Alkohol u něj policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Ovšem výsledek provedeného orientačního testu na návykové látky byl pozitivní na amfetamin. Podezřelému tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Vybodovaný řidič vyjel do ulic města

Policejní hlídka kontrolovala v Jablonci nad Nisou v ulici Palackého 27letého muže při řízení vozidla Škoda Octavia. Provedenou kontrolou policisté zjistili, že tento muž v září loňského roku odevzdal na Magistrátu města Jablonec nad Nisou řidičský průkaz, a to z důvodu toho, že dovršil dvanácti bodů. Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, který celý případ šetří, tomuto muži již včera sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní, za jehož spáchání mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

PČR/Dagmar Sochorová  a Ivana Baláková