Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Muž vybíral peníze z bankomatu kradenou platební kartou, policie po něm pátrá

112
18. 05. 2019 | 11:22

Minulý měsíc 18. dubna dopoledne krátce před jedenáctou hodinou v prodejně Kaufland v Jateční ulici v Jablonci nad Nisou dosud neznámý pachatel využil chvilkové nepozornosti ženy, která si odložila kabelku do sedáku pro děti u nákupního vozíku. V této době žena se svým mužem u automatu vraceli láhve a v okamžiku, kdy byli oba otočeni zády k tomuto košíku, pachatel odcizil ženinu kabelku i se všemi věcmi, které v ní měla uložené.

policie Ilustr8 158
Ilustrační foto

Mimo jiného měla v kabelce i peněženku, ve které byla nejen finanční hotovost a také platební karta s poznamenaným PINem.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že prostřednictvím této odcizené karty dosud neznámý muž učinil u jednoho z bankomatů v centru města Jablonce nad Nisou ještě týž den kolem jedenácté hodiny dva neoprávněné výběry, kdy se zmocnil celkové finanční částky 20.000,- Kč. Tím vyčerpal nastavený denní limit pro výběr hotovosti. Více již vybrat nestačil, jelikož okradená žena nechala tuto platební kartu zablokovat.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, kteří celý případ šetří, nyní žádají o pomoc širokou veřejnost. Pokud někdo z občanů má jakékoliv informace směřující ke zjištění totožnosti zachyceného na fotografiích, ať je sdělí na kterékoliv policejní služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158. Můžete samozřejmě také kontaktovat policisty přímo na Obvodním oddělení v Jablonci nad Nisou, a to osobně nebo telefonicky na tel. č. 974 480 100.

PČR/Dagmar Sochorová

Fotogalerie: hledaný muž, foto: PČR