Na Alkmaar má "natrénováno" i policie. Připraveni budou psovodi a členové antikonfliktního týmu

112
25. 11. 2021 | 6:32

V rámci Evropské konferenční ligy sehraje ve čtvrtek večer Jablonec nad Nisou fotbalový zápas proti Nizozemí. Připraveni jsou i policisté. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 se od 21:00 hodin odehraje v Jablonci nad Nisou mezinárodní fotbalové utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA mezi celky celky FK Jablonec a AZ Alkmaar.

policieAKT-tym-v-akci-3
archivní foto

Vzhledem k tomu, že lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných fanoušků může dojít k narušení veřejného pořádku,  bylo fotbalové utkání policisty vyhodnoceno jako vysoce rizikové. Potřebné policejní síly budou dohlížet a monitorovat dění jak před zahájením utkání, v jeho průběhu, tak i po jeho ukončení.

Na dopravní obslužnost, ale i na zajištění veřejného pořádku budou dohlížet policisté z dopravní a pořádkové služby Územního odboru Jablonec nad Nisou, ale také jednotky z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a jednotky z jiných krajských ředitelství. Situaci budou monitorovat kriminalisté, připraveni budou psovodi či členové antikonfliktního týmu. V případě vážného narušení veřejného pořádku budou připraveni také policisté krajské pořádkové jednotky nejen z Libereckého kraje, ale také z krajských pořádkových jednotek Středočeského a Pardubického kraje. 

Na veřejný pořádek bude také dohlížet Městská policie Jablonec nad Nisou a na samotném stadionu bude v hojném počtu zastoupena pořadatelská služba. Kromě policejních sil bude situaci v okolí stadionu sledovat i speciální mobilní monitorovací vůz, díky kterému bude možné včas reagovat na vzniklé protiprávní jednání, ať už přesupkového či trestního charakteru.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech k tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení a zároveň, aby respektovali pokyny policistů. 

Dále upozorňujeme všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která budou platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se tato opatření dotknou, aby je respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni.

PČR/Vladimíra Šrýtrová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace