Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Napadená žena násilnického lupiče potkala nad ránem na pěší stezce

112
25. 05. 2019 | 13:26

Policisté objasnili starý případ. Dva dny před Vánocemi skončila v péči lékařů traumatologického oddělení českolipské nemocnice 25letá žena z České Lípy. Sanita ji sem převezla potom, co ji na pěší stezce nedaleko vlakového nádraží Česká Lípa Střelnice kolem půl čtvrté nad ránem přepadl brutální útočník. Ten k ní tehdy přistoupil zezadu, chytil ji za ústa a strhnul ji k zemi.

Žena se mu v obavě o život aktivně bránila, čímž se nejspíš zachránila před znásilněním. Po krátké bitvě, při které ji tloukl především do obličeje a hlavy, ji zanechal na liduprázdném místě  jejímu osudu a ještě před tím jí odcizil kabelku, se kterou utekl.
 

Když se napadená  trochu vzpamatovala, kontaktovala nás přes tísňovou linku 158. Zdravotnická záchranná služba následně ženu převezla s podlitinami, otoky a krvácejícími tržnými ranami v obličeji a na hlavě do českolipské nemocnice, kde jí lékaři diagnostikovali i otřes mozku. Po ukončení hospitalizace v nemocnici si ještě pobyla několik týdnů doma v pracovní neschopnosti.

Vzhledem k surovosti, s jakou lupič se ženou zacházel, jsme případu věnovali velkou pozornost a kriminalisté na něm pracovali dnem i nocí. Jejich úsilí přineslo svůj výsledek a tento týden v úterý si pachatel převzal z jejich rukou usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin loupeže s trestní sazbou až deseti roků odnětí svobody. Jedná se o 25letého Českolipana s dosud čistým trestním rejstříkem. Se svou obětí se neznal a potkal ji zcela náhodně.

PČR/Ivana Baláková