Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Napadl policistu, vyhrožoval, řídil auto s vysloveným zákazem... Není divu, že skončil ve vazební věznici

112
31. 10. 2019 | 18:19

Za mřížemi vazební věznice skončil nenapravitelný muž z Frýdlantska. Pravděpodobně sociálně neadaptabilní jedinec, zřejmě neuznávající společná soužití s dalšími obyvateli jednoho z měst Frýdlantska, v šesti případech vyhrožoval usedlíkům fyzickou likvidací.

policiePoutaPistole
ilustrační foto

Mnohdy za využití rozličných nástrojů primárně sloužících k vynucování si fyzické nadřazenosti, domáhal se nejen pozornosti, ale působil na občany natolik agresivně, že v nichž svým asociálním chováním oprávněně vzbudil obavu o život a zdraví.

Recidivista, který již v minulosti navštívil celu věznice, v září vyváděl věci, nad nimiž zůstává rozum stát. Svými hanlivými verbálními projevy umocněnými mnohdy například obuškem, rozmáchlými gesty rukou sevřených v pěsti, či demonstracemi svého fyzického fondu, vyhrožoval nejen dospělým, ale i dětem. Ve zvrhlé vidině řešení neopodstatněných sporů dokonce využil venkovních stěn jednoho z paneláků, po nichž vyšplhal do pater k bytům svých potencionálních obětí. To zřejmě proto, neboť mu zcela pochopitelně nikdo neumožnil vstoupit do budovy hlavními dveřmi. To jej však nijak nelimitovalo.  

Rozlícený a vztekem zarudlý agresor po několika svých výpadech oprávněně skončil v rukou policistů. Ani před muži zákona však 49letý agresor neměl respekt. Jednoho z policistů dokonce úderem napadl. Jeden výpad však bylo to jediné, co udělal. Atakovaný policista okamžitě přistoupil k aplikaci vhodných donucovacích prostředků, a tak se během několika málo okamžiků agresor již jen zmítal na tvrdé zemi s nekoordinovaným pocukávání zbytku volných končetin. Derivátem mužova cholerického výstupu tak byla jeho následná návštěva oázy klidu. Prostorově nikterak výrazné, leč jistě účelné, cely vazební věznice.

Policisté z Obvodního oddělení v Novém Městě pod Smrkem spolu s libereckými kriminalisty obvinili 49letého muže hned z několika trestných činů. Kladeny za vinu mu jsou přečiny násilí proti úřední osobě, nebezpečné vyhrožování, násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, porušování domovní svobody, ale také maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání nebo výtržnictví. V případě odsouzení mu tak může hrozit trest odnětí svobody až na čtyři léta.

V jednom z případů byl 49letému recidivistovi nápomocen o 17let mladší kumpán. K výhružkám, které byly směřovány dvěma nezletilcům, neváhali oba muži využít s sebou vedeného psa, kterého 32letý muž na mladíky poštval. Na rozdíl od svého pána rozumný pes výzev svého majitele neuposlechl, proběhl se po okolí a za pár okamžiků se vrátil nazpět. 32letý muž byl pro své okolí také jistým trnem v oku. Podvakrát se totiž rozhodl řešit své domnělé spory s bývalou přítelkyní dosti razantním způsobem. V jednom případě dokonce fyzicky napadl v jejím bytě jejího současného druha. Do bytu jej zcela pochopitelně nikdo nezval. Vyrazil dveře a bezskrupulózně vtrhl dovnitř.

O několik dní později dokonce vyšplhal na balkon paneláku, načež se pokusil balkonové dveře vedoucí do bytu „bývalé“ rozkopnout. Naštěstí marně. I tomuto agresorovi kriminalisté sdělili podezření hned z několika trestných činů. Kromě nebezpečného vyhrožování a porušování domovní svobody také za násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. V případě odsouzení tak může putovat za mříže na šest měsíců až tři léta. Vyšetřován je na svobodě.

PČR/Vojtěch Robovský