Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Nehoda u Jeřmanic zkomplikovala dopravu na silnici 35 od Turnova na Liberec

112
05. 06. 2019 | 7:39

Nehoda dvou osobních aut dnes několik hodin komplikovala dopravu na frekventované silnici 35 od Turnova na Liberec. Provoz ve směru na Liberec byl zcela uzavřen a obnovit se ho podařilo krátce před 9:30. ČTK to řekl krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Nehoda se stala zhruba deset minut po šesté u Jeřmanic, kde je silnice kvůli opravám zúžená. Policie kvůli ní u Rádelského Mlýna odkláněla dopravu přes tři hodiny na Jablonec nad Nisou. V opačném směru zůstal provoz zachován. Příčiny nehody, která se obešla bez zranění, policie vyšetřuje. "Příčinou zřejmě bylo nerespektování jízdy stavu a povaze vozovky, kdy automobil měl v místě dopravního omezení vjet pravděpodobně do protisměru," uvedl Robovský.

Na silnici z Turnova na Liberec se od dubna opravuje most u Jeřmanic a doprava je tam svedena jen na polovinu vozovky a vedena obousměrně, V květnu se navíc přidaly opravy povrchu zhruba na sedmikilometrovém úseku dál na Liberec a od soboty se uzavírka prodloužila až ke křižovatce se silnicí 65 na Jablonec u Rádleského Mlýna. Opravy silnice by měly 27. června skončit, na mostě u Jeřmanic budou pokračovat do konce prázdnin.

Podle vedoucího krajského odboru dopravy Jana Čápa ale Ředitelství silnic a dálnic jedná o opravě povrchu silnice od Rádelského Mlýna směrem na Hodkovice na Mohelkou, takže tam budou omezení zřejmě pokračovat i o prázdninách. Řidiči by si na silnici měli dávat pozor a zpomalit.

čtk