Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Od rána na Semilsku hořely dvě střechy s podkrovím. V Roprachticích a Valteřicích

112
19.05.2023 | 9:19

AKTUALIZOVÁNO: K požáru střechy rodinného domu vyjely dnes nad ránem jednotky z 2. stupně požárního poplachu do Roprachtic na Semilsku. Událost byla na operační středisko nahlášena v 4:38 hodin, informuje HZS LK na své twitterovém účtu.

valteřice1
Toto foto z twitteru HZS LK je v Valteřic, snímky ve fotogalerii jsou z Roprachtic.

Po příjezdu jednotek byla část střechy zasažena plameny, hasiči nasadili tři vodní proudy, dále hasicí zařízení CCS Cobra.

Při hašení střechy a při následném rozebírání střešní konstrukce pro vyhledávání skrytých ohnisek byla využita i výšková technika. Lokalizaci požáru velitel zásahu nahlásil v 6:42 hpdin. Během dopoledních hodin bude probíhat došetření příčiny vzniku požáru.

O necelé tři hodiny později hasiči museli vyrazit k druhému požáru podkroví rodinného domu. Byl  ohlášen v 7:30 hodin a vyjely k němu jednotky hasičů do obce Valteřice, rovněž na Semilsku. Ke zdolání požáru byly nasazeny dva vodní proudy. Hasiči odpojili objekt od elektrické energie a dále zajišťovali usměrňování dopravy, kdy byl v obci neprůjezdný jeden jízdní pruh.

Hasiči provedli průzkum objektu – v době požáru se v něm nikdo nenacházel. Lokalizace byla na operační středisko nahlášena v 8:22 hodin. Nadále probíhá likvidace požáru ve střešní konstrukci. I při této události byl vyhlášen 2. st. požárního poplachu.

Na místě události zasahovalo sedm jednotek požární ochrany. Po lokalizaci požáru začal velitel zásahu jednotky v místě postupně redukovat – likvidace byla ohlášena v 8:59 hodin. Příčina vzniku požáru a výše škody je v šetření.

Zdroj: HZS LK