Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Opilý muž usnul v kolejišti a neprobudil se, ani když nad ním projel nákladní vlak

112
23. 10. 2019 | 16:36

Výpravčí Českých drah včera kolem 22. hodiny upozornil dispečera linky 112 na to, že v kolejišti poblíž zastávky Pod Holým vrchem v České Lípě leží lidské tělo, a že tímto úsekem právě projela lokomotiva s dvaceti vagony naloženými pískem. Informaci mu sdělil strojvedoucí nákladní soupravy.

koleje track-4199272 1280
Ilustrační foto

Policisté, hasiči i zdravotníci na místo vyjížděli v domnění, že člověku v kolejišti už nelze pomoci. Jako první k němu dorazili hasiči. Ti ale nevěřili svým očím, když zjistili, že jenom spí a nemá na sobě ani škrábaneček. Zdravotnická záchranná služba ho pak převezla k preventivnímu vyšetření do nemocnice, které skutečně potvrdilo, že žádnou újmu neutrpěl.

Sedmadvacetiletý Českolipan si ustlal v kolejišti v opilosti a spal tak tvrdě, že ho nevzbudil ani hluk  vlakové nákladní soupravy, která nad ním projela. V té době v sobě měl 1,35 promile alkoholu.  On sám si ze včerejšího dne moc nevybavuje. Pamatuje si jen to, že kolem třetí hodiny odpoledne vypil lahev rumu a pak  ho probudili hasiči. V té době vedle něj ležela lahev piva. Místo nálezu spícího mužeVčera se 27letý Českolipan znovu narodil. Doufejme, že příležitost začít znovu a lépe neutopí v alkoholu a aspoň trochu se nad sebou zamyslí.

PČR/Ivana Baláková