Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Opilý řidič udělal s terénním vozidlem pár kotrmelců poté, co narazil do auta s pětičlennou posádkou. Od nehody ujel

112
22. 08. 2019 | 14:03

Včera kolem 16.20 projíždělo ve směru od Břehyně na Doksy osobní vozidlo značky Hyundai  i10, když do něj zezadu naboural terénní automobil tovární značky Kia Sorento, jehož opilý řidič se ze zatáčky  vyřítil na rovný úsek , po kterém se pohyboval hyundai a on na něj nestačil adekvátně zareagovat.  

Čtyřiačtyřicetiletý muž za volantem terénního vozu na místě nehody ani nezastavil a pokračoval ve své jízdě dál. Daleko ale neujel. Zhruba kilometr od místa nehody vyletěla  Kia  ze silnice, kde najela do stromů v příkopu. Odtud se odrazila zpět na vozovku a ještě převrátila na střechu. Šofér měl přitom víc štěstí než rozumu a z karambolu vyvázl bez vážnější újmy na zdraví. Zdravotnická záchranná služba ho spíše z preventivních důvodů převezla na dovyšetření do českolipské nemocnice.

Tam skončila i 11letá dívenka z vozidla hyundai, která seděla vzadu uprostřed a po nehodě si stěžovala na bolesti v oblasti krční páteře. Další čtyři členové posádky zraněni nebyli.  Šofér z vozidla Kia Sorento měl v sobě  bezprostředně po  havárii 2,81 promile alkoholu  a proto ho trestní stíhání pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky nemine.

PČR/Ivana Baláková