Plameny kompletně zachvátily dnes ráno stodolu v Dolní Sytové na Semilsku

112
25. 03. 2020 | 11:36

Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje přijalo dnes ráno v 7:24 hod. hlášení o požáru stodoly v Dolní Sytové na Semilsku. 

HASIČI stodola 1
Foto: HZS LK

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o plně rozvinutý požár v poslední fázi hoření. Na místo byly vyslány posilové jednotky v podobě dvou velkoobjemových cisteren pro dostatek hasební látky na požářišti. Stodola se nacházela v těsné blízkosti rodinného domu, který se hasičům podařilo před požárem uchránit.Foto: HZS LKPo uhašení stodoly hasiči rozebrali dřevěné konstrukce a provedli její dohašení. V místě události byla zřízena kyvadlová dodávka hasební látky. Hasiči také museli strhnout kostru ohořelé stodoly, která ohrožovala zasahující hasiče. Zabránit šíření požáru se jednotkám podařilo v 8:15 hodin a kompletně uhasit po hodině tj. 9:21 hodin. V současné chvíli na místě probahá dohašování skrytých ohnisek požáru.Foto: HZS LKUdálost se obešla bez zranění. Příčina a výše škody v šetření. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Jilemnice a Semil. Doplněny byly o dobrovolné jednotky z Jilemnice, Jablonce nad Jizerou, Vysokého nad Jizerou a Háje nad Jizerou.

HZS LK/Lucie Hložková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace