Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Po srážce s bezohledným motorkářem ve Vratislavicích skončil policista v nemocnici. Pomozte s jeho vypátráním

112
28. 07. 2019 | 12:04

Důstojníci operačního střediska vyslali v neděli 21. července na místo dopravní nehody ve Vratislavicích nejbližší policejní hlídku. Na křižovatku ulic Pivovarská a Vinařská se nejrychleji dostavili policisté z místního obvodního oddělení. Ve 14:30 začali zajišťovat místo dopravní nehody do příjezdu dopravních policistů.

motocyklista
Hledaný motocyklista, foto: PČR

O dvacet minut později, tedy ve 14:50 hodin, vjely z ulice Rochlická do Pivovarské dva motocykly. Jakmile druhý z motorkářů poté, co spatřil policejní hlídku, začal brzdit a se strojem se otáčet, muži zákona se jen utvrdili v tom, že obě motorky nemají na pozemní komunikaci co dělat. Jednalo se totiž o motokrosové stroje.

Druhému ze strojů se podařilo dokonat otáčení a zamířil zpět do ulice Rochlická, zatímco první z motorkářů pokračoval proti policejní hlídce. I přesto, že jej policista pokynem ruky vyzval k zastavení, motorkář zareagoval zvýšením rychlosti a kolem zasahujícího policisty projel.

Při pokusu o úhybný manévr však do muže zákona narazil. Vysokou rychlostí pak pokračoval dále ulicí Pivovarskou k ulici U Sila, aniž by se vůbec zaobíral vzniklým zraněním, škodami, či setrváním na místě dopravní nehody.

Policista utrpěl zranění v horní polovině těla, s nímž vyhledal lékařské ošetření.

V případě dopadení a odsouzení může v tomto případě pachateli hrozit za přečin násilí proti úřední osobě trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do šesti let.

V této souvislosti žádáme případné svědky a spoluobčany o pomoc při pátrání po řidičích obou motocyklů, zejména pak po muži, jenž do policisty narazil. Pravděpodobně řídil motocykl KTM, bílo oranžové barvy, bez registrační značky.

Oblečený byl do červeno-bílé motokrosové bundy s nápisy na hrudi, červeno-oranžových kalhot s šedými vzory na kolenou a stehnech. Na zádech měl červeno-černý batoh. Motorkář měl helmu s fosforovým kšiltem a fosforovými vdechy helmy. Helma samotná byla oranžovo-černo-modré barvy s podélnými pruhy. Motokrosové brýle, které měl motorkář nasazené, měly oranžové orámování. Na nohou měl vysokou krosovou obuv pravděpodobně šedé barvy se třemi výraznými sponami upínání.

Motocykl po střetu s policistou má poškozený levý přední ochranný kryt ruky.

Veškeré informace k případu můžete policistům sdělit prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo na kterékoli policejní služebně. Veškeré takto získané informace mohou policistům výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu.

Zároveň apelujeme také na oba motocyklisty, aby se policistům přihlásili.

 

 

PČR/Vojtěch Robovský