Po úterním požáru domu seniorů v Jablonci zůstaly tři zničené byty, obnova přijde na milion korun

112
27. 07. 2022 | 20:42

Po úterním požáru v centru sociálních služeb v Jablonci nad Nisou zůstaly tři zničené byty a další prostory, jejich obnova přijde podle odhadů radnice na více než milion korun. O seniory z poničených bytů se postaraly rodiny, žena z bytu, kde oheň vypukl skončila v nemocnici. Měla by být ale brzy propuštěna a pak se o ni postará rodina, žena čeká na umístění v domově důchodců, řekla dnes na dotaz ČTK mluvčí magistrátu Jana Fričová.

seniorka hands-2066551 1280
Ilustrační foto

Oheň vypukl ve třetím patře domova s pečovatelskou službou v Palackého ulici v úterý v podvečer. Záchranáři ošetřili deset lidí, 22 jich museli z domu evakuovat. Po uhašení požáru a odvětrání budovy se ale většina z nich mohla do svých bytů vrátit. Oheň poničil podle Fričové nejen byt, v němž vypukl, ale také byt pod ním a nad ním. "Obyvatelé těchto dvou zničených bytů jsou u svých rodin, magistrát pro ně vytipoval náhradní byty ve stejném domě," dodala mluvčí radnice.

Dům v Palackého ulici prošel v letech 2018 a 2019 náročnou rekonstrukcí za 32 milionů korun. "Má zateplenou fasádu, podlahy, střechy a odvětrání s rekuperací společných prostor, dostal nová okna a zábradlí balkonů. V domě jsou teď poničené nejen zasažené byty, ale také zábradlí balkonů, některá okna, chodba, to vše bude třeba opravit. Co bylo příčinou požáru, zatím hasiči nevědí," dodala Fričová.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace