Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Podvodník vymámil z ženy z internetové seznamky skoro 150 tisíc korun

112
17. 05. 2019 | 14:07

Koncem března si podala žena z Liberecka inzerát na internetové seznamce a dočkala se několika reakcí. Mezi nimi byla i odpověď muže, který se jí představil jako šedesátník z Prahy s česko-americkými kořeny. Zaujal ji nejen vzhledem, ale i svým životním příběhem. Napovídal jí o sobě, že je vdovec. O manželku a dokonce i o své tři děti a další členy rodiny prý přišel v roce 2013 při nehodě, kterou blíže neupřesnil.

woman
Ilustrační foto
On sám po ní byl údajně půl roku v komatu, a když ho lékaři vrátili do života, měl potřebu vykonat něco užitečného, a proto se prý přihlásil jako dobrovolník jedné mezinárodní humanitární organizaci, která ho pod záštitou OSN vyslala do Sýrie, kde zachraňoval zraněné.
 

Příběh, jak okopírovaný z nějakého filmového scénáře! Přesto mu paní uvěřila a uvěřila i tomu, že ji po měsíční známosti miluje a chce s ní prožít zbytek života. Jedinou překážkou k jejich štěstí byly peníze. Ty potřeboval údajně na to, aby se vyvázal ze služby v Sýrii. Neměl je ale k dispozici, protože ležely na zablokovaném účtu, proto ji požádal o půjčku. Poslala mu celkem 147 000 korun na různé zahraniční účty a dostal by od ní zřejmě i víc peněz, kdyby to nezastavila její dcera. Ta měla na "dobrovolníka" ze Sýrie zcela odlišný názor než matka a případ nám oznámila. Netrvalo dlouho, abychom zjistili, že se jedná o podvod.

V této souvislosti policie opětovně varuje všechny ženy před nápadníky, kteří od nich ještě dříve, než se s nimi osobně poznají, žádají peníze. Touha po partnerském vztahu je mnohdy bohužel mocnější, než jakékoliv podezřelé signály, které zamilované ženy nevnímají a nebo možná ani chápat nechtějí. A právě na tom staví podvodníci svůj velký byznys, který jim vydělává miliony. Ženy, vezměte radu si k srdci, a nenechte se vlákat do jejich pasti!

PČR/Ivana Baláková