Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Podzim a zima jsou období mysliveckých honů a policisté vyjíždějí na kontroly. Tentokrát se vydali na Českodubsko

112
21. 10. 2019 | 11:02

V sobotu 19. října 2019 se policisté z oddělení zbraní vydali na další z kontrol mysliveckých honů v kraji. Tentokrát jejich cesta směřovala na Českodubsko. Podzimní a zimní měsíce jsou již tradičně měsíci mysliveckých hodnů.

policie hon
Hon, foto: PČR

Aby vše probíhalo bez závad, vyjíždějí pravidelně policisté z Odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Krajského ředitelství policie Libereckého kraje na kontroly těchto honů po celém kraji. Kontroly se většinou provádějí v období od září až do prosince. Policisté je provádějí pravidelně, téměř každý týden, a to na základě plánu, který je zpracováván v návaznosti na informace, které obdrží, či si vyžádají od magistrátů, městských a obecních úřadů. Tyto informace na úřady zasílají myslivecká sdružení, která jinak nemají zákonnou povinnost tyto informace zasílat přímo Policii ČR.

Policisté na mysliveckých honech nekontrolují pouze samotné zbraně, tj. jejich technický stav a doklady nutné k držení a nošení zbraně jako je zbrojní průkaz, průkaz zbraně, dále také lovecký lístek a pojištění pro případ odpovědnosti za škody, ale také účastníky honu, myslivce, zda jejich schopnost k této činnosti není snížena požitím alkoholických nápojů či jiných návykových látek. 

Hon, foto: PČRTuto sobotu 19. října 2019 se policisté vydali na kontrolu do Mysliveckého sdružení v Petrašovicích u Českého Dubu, kde se konal hon zaměřený na bažanty. Hon zahájil místopředseda mysliveckého sdružení na slavnostním nástupu s trubači a loveckými psy. Ještě před slavnostním nástupem provedli policisté kontrolu náhodně vybraných myslivců, u kterých neshledali žádné porušení zákona. 

V letošním roce provedli policisté z oddělení zbraní v kraji zatím celkem kontroly  5 mysliveckých honů, kdy zkontrolovali 43 myslivců. V loňském roce bylo provedeno celkem 25 kontrol v kraji  a zkontrolováno 234 myslivců. V loňském, ani zatím v letošním roce nezjistili policisté při kontrolách žádné porušení zákona. 

V kontrolách budou policisté dle zpracovaného plánu i nadále po dobu "lovecké sezóny" pokračovat.

PČR/Vladimíra Šrýtrová