Policie pátrá po lupiči, který přepadl prodejnu v České Lípě a nožem ohrožoval pětapadesátiletou prodavačku

112
14. 01. 2021 | 16:20

Kriminalisté pátrají po lupiči, který ve středu navečer nožem ohrožoval pětapadesátiletou prodavačku v prodejně potravin v České Lípě a požadoval peníze. Utekl, aniž by si něco odnesl. V případě dopadení mu hrozí až desetiletý trest. V tiskové zprávě o tom dnes informovala českolipská mluvčí policie Ivana Baláková.

policie Ilustr8 158
Ilustrační foto

Loupežné přepadení se stalo ve středu kolem 17:30 v prodejně Rosa market v ulici Československé armády. Neznámý muž tam chytil pod krkem za oblečení prodavačku a vlekl ji před pokladnu. "V průběhu útoku navíc vytáhl kuchyňský nůž, který jí přiložil k tělu jako výhrůžku a křičel na ni, ať mu dá peníze. Žena se z takového stresu rozbrečela a také mu řekla, že v pokladně téměř žádné peníze nejsou, protože je už odevzdala," uvedla Baláková. V tu chvíli se podle mluvčí na místě činu objevila druhá prodavačka, kterou pachatel původně neviděl, protože uklízela v jiné části prodejny. "Zda ho zaskočila přítomnost druhé ženy v prodejně nebo ho odradil ženský pláč, nevíme, ale jisté je, že v ten okamžik všeho nechal, prodavačku pustil a z prodejny odešel s prázdnou," dodala mluvčí policie.

Svědkyně lupiče popsaly jako muže ve věku od 30 do 40 let, zhruba 180 centimetrů vysokého, silnější postavy. V době činu měl na sobě tmavé oblečení, zimní čepici a tvář mu zakrývala rouška. Mluvil čistou češtinou bez cizí intonace nebo vady řeči.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace