Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Policie pátrá po seniorovi z Frýdlantska, naposledy byl spatřen na začátku roku

112
11. 06. 2024 | 14:31

Policie pátrá po sedmasedmdesátiletém seniorovi z Liberecka. Pohřešovaný Václav Houska byl naposledy spatřen na začátku letošního roku v místě svého bydliště v obci Dolní Řasnice u Frýdlantu. Na webu policie o tom dnes informoval její regionální mluvčí Vojtěch Robovský.

pátráníSeniorFr
Foto: PČR

"Muž se do současné doby nevrátil, nepodal o sobě žádnou zprávu a jeho současný výskyt není znám. Pohřešovaný by se mohl pohybovat po celé České republice využívajíc takzvané režijní slevy na jízdné," uvedl Robovský. Policie nevylučuje, že se mohl stát i obětí nešťastné události nebo trestného činu.

Pohřešování muže oznámili jeho příbuzní 19. dubna. Senior se věnuje turistickým aktivitám, nosí lesnické oděvy zelené barvy, lesnický klobouk, polobotky černé barvy. S ohledem na svůj věk by mohl trpět výpadky paměti. Václav Houska je vysoký 155 až 160 centimetrů, je střední postavy, má šedé, krátce střižené vlasy, hnědé oči a nosí knír. Má mezery v chrupu a zadrhává v řeči. "Veškeré informace o výskytu či pohybu pohřešovaného muže sdělte policistům na kterékoli policejní služebně nebo prostřednictvím bezplatné linky 158," dodal Robovský.

čtk