Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Policie radí osvěžit si pravidla "zipu". Na rychlostce u Hodkovic se to bude hodit celé léto

112
29. 06. 2019 | 18:20

Z důvodu opravy silnice I/35 v úseku Liberec - Rádelský Mlýn - Hodkovice nad Mohelkou čeká řidiče několik uzavírek. V polovině července bude uzavřena i silnice z Hodkovic nad Mohelkou do Liberce přes obec Záskalí. 

volantNewMercedes
ilustrační foto

Po dobu letních prázdnin čeká řidiče jedoucí po silnici I. třídy č. 35 v úseku Liberec - Rádelský Mlýn - Hodkovice nad Mohelkou několik uzavírek. Dojde ke změně přechodné úpravy provozu  na této komunikaci.

Os čtvrtka je čtyřpruhová silnice I. třídy č. 35 v úseku Hodkovice nad Mohelkou – Liberec v obou směrech průjezdná bez omezení, ale jen do 30.6.2019.

Pro další etapu opravy silnice I/35 bude dne 30.6.2019 v dopoledních hodinách instalováno dopravní značení, které omezí dopravu v obou směrech. Řidiče bude čekat několik uzavírek:

Etapa I.  v období 30.6. - 7.7.2019 
Uzavřen sjezd do Jeřmanic, Rychnova u Jablonce(silnice I/65), Hodkovic nad Mohelkou, zároveň bude uzavřen i nájezd ze silnice I/65 od Jablonec nad Nisou ve směru na silnici I/35 – Turnov a nájezd u Jeřmanic na silnici I/35 směr Turnov.

Etapa II. v období  8.7. - 30.8.2019
Bude ve směru jízdy vozidla po silnici I/35 od Liberce uzavřen sjezd do Jeřmanic, sjezd na silnici I/65 – Rychnov u Jablonce n.N. a nájezd z Jeřmanic na silnici I/35 – Turnov.

Vzhledem k těmto změnám žádáme, aby v daném období řidiči respektovali přechodné dopravní značení a dbali zvýšené opatrnosti. Zároveň žádáme, aby řidiči dodržovali pravidlo tzv. „ZIPU, které stanovuje cit: § 12 odst. 5 z.č. 361/2000, Sb., o provozu na pozemních komunikacích „….Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu..….“

Další omezení čeká řidiče jedoucí přes obec Záskalí
V termínu od 15.7.2019 do 31.7-2019 bude z důvodu opravy mostu v obci Záskalí uzavřena silnici III/27814 vedoucí z Hodkovic nad Mohelkou do Liberce. Z tohoto důvodu bude objízdná trasa vedena přes silnici I/35 mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Libercem.    

PČR/Vladimíra Šrýtrová