Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Policista vyprostil při cestě z práce dvě ženy z převráceného auta. Hrozilo, že začne hořet

112
31. 12. 2021 | 12:46

Policista z pohotovostní motorizované jednotky při cestě z práce vyprostil dvě ženy z převráceného vozidla po dopravní nehodě. Hrozilo, že auto začne hořet.

nehoda pčr2  271155694 5062617423788962 2620397022227098073 n
Foto: FB/Policie České republiky

Na silnici E442 u sjezdu na Dlouhé Mosty, krátce před čtvrtou hodinou ranní, zahlédl mimo silnici převrácené osobní vozidlo, ze kterého stoupal bílý dým. Neváhal, okamžitě své vozidlo odstavil a běžel zjistit, zda - li nepotřebuje někdo jeho pomoc.

Foto: FB/Policie České republikyBěhem toho vytočil rychlou záchrannou službu a hovor si dal na hlasitý odposlech, aby záchranáře co nejlépe navedl na místo. Po příchodu k autu se zevnitř nikdo neozýval a vozidlo bylo uzamčené. Jelikož se z motorové části valil silný kouř a motor stále běžel, doběhl si do svého vozidla pro oko na tažení, se kterým následně rozbil boční okénko u řidiče.

Na sedadle našel ženu, která začala reagovat na jeho podněty a tak jí pomohl dostat se ven a odvedl jí do bezpečného prostoru. Vystrašená žena neustále opakovala, že se v autě nachází ještě její kamarádka. Policista se tedy okamžitě k vozidlu vrátil a poté, co vytáhl klíče ze zapalování, aby eliminoval riziko zahoření, nalezl na sedadle spolujezdce její kamarádku, která byla celá od krve a v bezvědomí. Opatrně jí odpoutal a v bezvládném stavu jí dotáhl co nejdále od doutnajícího auta. Okamžitě pak začal zajišťovat její životní funkce, ale po celou dobu na to byl sám, protože žádný z projíždějících řidičů nezastavil, aby také pomohl. Zanedlouho přijeli na místo hasiči, kteří s policistou pokračovali v poskytování první pomoci až do příjezdu RZS.

FB/Policie České republiky