Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Policisté na Českolipsku obvinili ženu z vraždy manžela, tělo rozřezala a spálila na zahradě

112
06. 05. 2022 | 20:48

AKTUALIZOVÁNO: Kriminalisté z Libereckého kraje obvinili seniorku z vraždy manžela. Spáchala ji podle vyšetřovatelů loni v létě na chalupě na Českolipsku, manželovo tělo pak rozřezala a spálila na zahradě. Žena je stíhaná na svobodě. Vyplývá to z dnešních informací libereckého policejního mluvčího Vojtěcha Robovského a televize Prima.

policie Ilustr7
Ilustrační foto

"Ve druhé polovině měsíce října loňského roku jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, ke kterému došlo v srpnu téhož roku v jedné z obcí na Českolipsku," uvedl Robovský na policejním webu. Jeden z partnerů podle něj způsobil smrtelné zranění druhému po rodinné rozmíšce. "Stopy ona zakryla tím, že v podstatě odstranila končetiny z těla a spálila ho na zahradě," řekla Primě mluvčí pobočky krajského soudu v Liberci Karolína Francová.

Za zvlášť závažný zločin vraždy může hrozit vězení od deseti do 18 let, uvedl Robovský. Žena se podle Primy s činem svěřila sousedce, která informovala policii. Obviněná podle Francové při vazebním zasedání před okresním soudem doznala svoji vinu a řekla, že čin spáchala v afektu a k jeho oznámení sbírala odvahu.

Okresní soud ženu poslal do vazby, její stížnosti proti tomu ale vyhověl krajský soud. "Ze samotné skutečnosti, že paní zahlazovala stopy činu, nelze bez dalšího dovozovat, že by se také pokusila o útěk," řekla Francová. Žena podle ní činu lituje a spolupracuje s vyšetřovateli.

čtk