Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Požár zděného přístřešku rodinného domu v Turnově zaměstnal sedm jednotek hasičů

112
15. 12. 2019 | 7:32

Krátce po 19. hodině v sobotu 14. prosince byl na tísňovou linku hasičů ohlášen požár přístřešku rodinného domu v Turnově. Krajské operační a informační středisko na místo vyslalo sedm jednotek hasičů. Zděný objekt zasažený požárem o velikosti 5x5m sloužil jako dílna, kotelna a sklad uhlí.

HasTurnovkulna
Foto: HZS

Hasiči pro likvidaci požáru nasadili dva vodní proudy a zasahovali v dýchací technice. Na místě nebylo možné ustavit výškovou techniku, proto byly použity k přístupu na střechu nastavovací žebříky. Požár hasiči lokalizovali po padesáti minutách od jeho nahlášení a dále na místě probíhaly hasební práce rozebíráním střešní konstrukce a dohašování skrytých ohnisek. Požár byl likvidován ve 21:01. Vyšetřovatelem příčin požárů byla škoda stanovena na 400 tis. Kč a uchráněný majetek na 2 miliony Kč. Událost se obešla bez zranění.

Zasahující JPO: st. Turnov, st. Liberec, st. Semily, JSDHO Turnov, JSDHO Příšovice, JSDHO Karlovice, JSDHO Všeň

HZS/Radka Kostelňáková