Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přestože deštivé počasí motorkářům o víkendu nepřálo, policisté jich zkontrolovali téměř čtyřicet

112
10. 09. 2019 | 14:05

V sobotu 7. září 2019 proběhla další dopravně bezpečnostní akcí v teritoriu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Tentokrát se dopravní policisté zaměřili na motorkáře.

V rámci krajské dopravně bezpečnostní akce „X“ MOTO, kterou realizovali dopravní policisté jako plnění jedné z priorit Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pro rok 2019, bylo o uplynulém víkendu kontrolováno na Jablonecku a Českolipsku dodržování pravidel silničního provozu řidiči motocyklů. Policisté se zaměřili na agresivní jízdu, rychlost jízdy či použití ochranných přileb. Policisté pochopitelně kontrolovali také technický stav motocyklů, řízení pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek.

V průběhu sobotního opatření bylo celkově kontrolováno více jak 170 vozidel. Z celkového počtu se do policejních statistik zapsalo 39 řidičů, kteří spáchali dopravní přestupky, za které muži zákona udělili pokuty za více jak 12tisíc korun. Nejčastějšími prohřešky pak bylo porušení rychlosti, kterého se dopustilo 25 z nich. Alkoholické nápoje před ani během jízdy nepožil žádný z kontrolovaných řidičů. Motorkáři přes nepříznivé počasí přeci jen vyjeli. Policisté jich zastavili 39, z toho 25 na Českolipsku. Přestupku se dopustil pouze jediný, který nerespektoval nejvyšší povolenou rychlost o 10km/h.

V současné době jsou již připravovány další dopravně bezpečnostní akce na komunikacích v Libereckém kraji. Jezděte opatrně, ohleduplně a dodržujte předpisy.

PČR/Vojtěch Robovský