Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Preventivní akce se před očima školáků proměnila v ostrý zásah, policie polapila hříšníka bez řidičáku a s drogami v těle

112
21. 05. 2019 | 13:30

Včera dopoledne se v Nové Vsi nad Nisou uskutečnila dopravně preventivní akce zaměřená na bezpečnost v silničním provozu. Této akce se společně s policisty z Obvodního oddělení ve Smržovce zúčastnili také žáci ze Základní školy v Nové Vsi nad Nisou, kteří si pro řidiče motorových vozidel připravili vymalované obrázky.

pčrNováVes
Foto: PČR
Policisté na stanovišti před budovou obecního úřadu kontrolovali řidiče a jejich vozidla. Děti tak měly možnost se těchto kontrol zúčastnit a vidět tak práci policistů ve službě na vlastní oči. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, z rukou žáků obdrželi vždy obrázek s usměvavým autíčkem. Policisté ovšem také zastavili dva řidiče, kteří od dětí obdrželi místo usměvavého autíčka auto policejní. A to proto, jak jim děti řekly, aby si pamatovali to, že je důležité dodržovat zákon a především tedy i pravidla silničního provozu. Jeden řidič nákladního vozidla nebyl totiž během jízdy připoután bezpečnostním pásem a jedna řidička přímo před zraky policistů předjížděla v místě, kde je to dopravním značením zakázané.
 

Ale to s čím nikdo na stanovišti nepočítal, bylo to, že jeden řidič vůbec nereagoval na pokyn policisty k zastavení vozidla a kolem hlídky i přihlížejících dětí projel a poté ještě navíc zrychlil. Policisté ovšem na nic nečekali a se zapnutými majáky a zvukovým výstražným znamením se za tímto řidičem rozjeli. Ten po několika stech metrech sice zastavil, ale okamžitě začal z vozu Renault Trafic utíkat směrem k lesu.

V odstaveném vozidle zanechal svoji spolujezdkyni, která zpočátku nerozuměla tomu, co vidí. Smržovští policisté ihned na místo přivolali další hlídky včetně psovoda se služebním psem. Ti se všichni sjeli do prostoru, kam muž z vozidla utíkal. Po několika minutách se policistům z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou podařilo řidiče zadržet a převézt na policejní služebnu. Když policisté přítomným dětem sdělili, že muže zadrželi, tak je děti odměnily velkým potleskem. Provedenou kontrolou hlídka navíc zjistila, že tento zadržený 37letý muž řídil uvedené vozidlo i přesto, že není držitelem řidičského oprávnění. Dále u něj provedla orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, jehož výsledek byl pozitivní na látku amphetamin/metamphetamin.

Po zcela nevšedním zážitku, který nebyl v plánovém programu uvedené preventivní akce, mohli žáci shlédnout ještě také navíc ukázku výcviku služebního psa a seznámit se tak z prací policejního psovoda, který přijel na místo pátrat po utíkajícím řidiči. Samozřejmě děti byly nadšené a za ukázky psovoda i jeho čtyřnohého parťáka Borise odměnily potleskem. Na závěr této akce obdrželi všichni žáci z rukou policistů drobné upomínkové předměty, které jim zcela jistě budou dopoledne plné zcela nevšedních zážitků dlouho připomínat.

PČR/Dagmar Sochorová