Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

"Vítězem" víkendové kontroly zaměřené na požití před jízdou kolovalo 4,60 promile alkoholu

112
02. 07. 2024 | 8:09

Ačkoliv policie na svých sociálních sítích i  s využitím veřejných sdělovacích prostředků informovala o vyhlášené celorepublikové dopravně bezpečnostní  akci naplánované od pátku 28. do neděle 30. června, našli se řidiči, a nebylo jich zrovna málo, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Jen v Libereckém kraji od pátku do neděle bouralo šest řidičů, kteří si alkohol odepřít nedokázali.

alkoholNew
ilustrační foto

U některých to skoro vypadalo, že se chtějí nechat dopadnout za volantem v tomto stavu. Například v pátek v 19. hodin nasedl v Kravařích na Českolipsku do osobního vozidla tovární značky Toyota řidič, který v obci naboural postupně do tří rodinných domů, do oplocení další nemovitosti a také do zaparkovaného osobního vozidla. Při každé kolizi si jen vycouval zpátky na silnici a pokračoval v jízdě dál, z čehož lidé usoudili, že je pod vlivem,  a upozornili nás na něj na lince 158. Hlídka ho zadržela u jednoho z nabouraných domů a zjistila, že má v sobě 3,53 promile alkoholu. Vzhledem k jeho narůstající agresivitě vyvolané alkoholem, ho policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Liberce. Způsobenou škodu odhadla na nejméně 100 000 korun.
poškozená toyota Kravaře

Za zmínku stojí i řidič osobního vozidla Ford Focus, který na parkovišti v ulici Pod Tratí v Hrádku nad Nisou na Liberecku  naboural jedno ze zaparkovaných vozidel značky Škoda Fabia. Přivolaní policisté ho podrobili dechové zkoušce s výsledkem 4,60 promile alkoholu. Na místě mu proto zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Škoda na obou autech činí přibližně 20 000 korun.

O víkendu na Českolipsku bourali pod vlivem alkoholu dva řidiči, na Jablonecku tři a na Liberecku jeden, což je více než dost, a to i kdyby se žádná celostátní dopravně bezpečnostní akce nekonala. Nejvyšší naměřenou hodnotou u jejich dechových zkoušek bylo 4,60 promile a nejnižší 1,32 promile alkoholu.

PČR/Ivana Baláková