Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Řidič kamionu po poledni nadýchal skoro dvě promile, prozradily ho výpary. Skončil v policejní cele

112
21. 11. 2023 | 13:38

V pondělí 20. listopadu krátce po poledni kontrolovali policisté z Oddělení silničního dohledu v Hrádku nad Nisou řidiče kamionu jedoucího od silničního hraničního přechodu s Polskem. 60letý řidič předložil při kontrole předepsané doklady pro provoz a řízení motorového vozidla a na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce.
 

kamionIlustrPOlicie
ilustrační foto

Nejen že hlídku upozornil závan alkoholu, ale i kalibrovaný přístroj Drager naměřil v čase 12:50 hodin hodnotu 1,76 promile alkoholu v dechu řidiče. Druhá dechová zkouška ve 12:55 hodin ukázala 1,79 promile alkoholu.

Policisté na místě zadrželi muži řidičský průkaz a eskortovali jej do policejní cely. Dnes po vystřízlivění mu sdělili podezření z přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí roční trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

PČR/Klára Jeníčková