Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Řidič octavie vjel do křižovatky z vedlejší silnice a naboural houkající hasičskou tatru

112
10. 09. 2019 | 17:02

Včera odpoledne kolem 16:45 projížděla křižovatkou ulic Palackého a U Kostela ve Mšeně nad Nisou Tatra Hasičského záchranného sboru se zapnutým světelným a zvukovým signalizačním zařízením, když jí do jízdní dráhy vjel z vedlejší silnice 74letý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia. Řidič octavie, který nehodu zavinil, měl štěstí, že srážku s takovým "obrem" jako je Tatra 815 ustál jen s lehčím zraněním.

nehoda hasiči1
Nehoda, foto: HZS LK
Kromě toho, že nedal přednost vozidlu jedoucímu po hlavní silnici, ignoroval navíc skutečnost, že se jedná o vozidlo s právem přednosti jízdy, které signalizačním zařízením avizovalo jízdu ke krizové situaci. Krátce před tímto karambolem totiž v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou havarovalo jiné osobní vozidlo, které po smyku nabouralo do plynové přípojky u rodinného domu, a proto na místě  hrozilo nebezpečí úniku plynu.
Nehoda, foto: HZS LK
K úniku plynu v Jablonci nakonec nedošlo, nicméně za jiných okolností  by hasiči nemuseli dojet včas do svého cíle. Řidiči, neprodlužujte svým bezohledným chováním dojezdový čas vozidel integrovaného záchranného systému k těm, kteří pomoc záchranářů nutně potřebují !  O životě a smrti lidí, kteří na jejich pomoc čekají, rozhodují často jen vteřiny.
 
PČR/Ivana Baláková