Rušná noc: Na liberecké Husovce hořel prázdný byt, v Jablonci dům procházející rekonstrukcí

112
19. 02. 2021 | 6:11

AKTUALIZOVÁNO: Škoda za milion korun vznikla při nočním požáru rozestavěného rodinného domu v Jablonci nad Nisou. Hasiči likvidovali po půlnoci i požár bytu v Liberci, tam výše škody zatím známa není. Příčina vzniku obou požárů se zjišťuje, řekl dnes ČTK krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

hasHUs1
Foto: twitter HZS LK

V Liberci hořel byt v domě v Masarykově ulici. Požár byl hasičům nahlášen po 0:45, likvidovali ho zhruba dvě a půl hodiny. Zasahovaly tři jednotky, které měly k dispozici výškovou technikou a šest cisteren. "V bytě se nikdo nenacházel. Hasiči vypnuli hlavní přívod plynu a požár plynového kotle uhasili jedním proudem," uvedl Sucharda.

Zhruba za tři čtvrtě hodiny vyjeli hasiči k požáru domu do Jablonce. Tam zásah trval necelé dvě hodiny. Škodu vyšetřovatel stanovil na milion korun a zásahem se podařilo hasičům uchránit majetek za šest milionů.

čtk

Foto z vyhořelého bytu na Husovce.Foto hořícího domu v Jablonci.

Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné s opatrností

Silnice v Libereckém kraji jsou dnes ráno sjízdné s opatrností. Ojediněle se může tvořit náledí nebo slabá ledovka a ojediněle mohou být i mrznoucí mlhy. Teploty jsou ráno v kraji nejčastěji kolem nuly, ve Frýdlantském výběžku je nad pěti stupni Celsia, vyplývá z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu.

Povrchy silnic v kraji jsou převážně mokré, sníh je jen na horských silnicích nižších tříd v Krkonoších, Jizerských a Lužických horách. Zledovatělá vrstva smísená s drtí je na Semilsku a Jablonecku a ve vyšších polohách Českolipska je místy ujetá vrstva. Pro kamiony nad šest tun nadále platí zákaz jezdit přes Oldřichovské sedlo mezi Mníškem a Raspenavou na Liberecku, vozovka III. třídy je pro ně nesjízdná.

Meteorologové očekávají ráno občasný déšť nebo mrholení, v polohách nad 800 metrů budou srážky sněhové. Dopoledne by měly srážky ustávat. Nejvyšší denní teploty budou od pěti do osmi stupňů Celsia, na horách mezi dvěma až pěti stupni.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace