Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

S požárem střechy chalupy v obci Jesenný se hasiči potýkali dvě hodiny

112
11. 11. 2019 | 9:12

Jednotky druhého stupně požárního poplachu včera večer krátce před osmou hodinou večerní vyjížděly k požáru chalupy v Jesenném na Semilsku. Po příjezdu hasičů na místo bylo prvotním průzkumem zjištěno, že zasažena je již 1/3 střechy chalupy.

hasJesenný
Foto: HZS

V té době se v objektu nikdo nenacházel. Hasiči nasadili k likvidaci požáru tři vodní proudy a vysokotlaké zařízení Cobra. Pro doplnění hasební látky velitel zásahu zřídil čerpací stanoviště na místním koupališti, kde byla hasební látka dálkovou dopravou vedena do cisteren.

Po zdolání plamenného hoření následovalo rozebírání jednotlivých částí střechy, která byla zasažena jak v předním, tak i zadním štítu střechy. Kvůli velmi silnému zakouření hasiči po celou dobu zasahovali v dýchací technice. Lokalizace byla z místa události nahlášena ve 20:14 hodin. Kompletně zlikvidovat požár se hasičům podařilo ve 21:48 hodin. Během zásahu došlo k lehčímu zranění jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů, který si při slézání ze střechy poranil nohu, k ošetření ho převzali zdravotníci ze zdravotní záchranné služby. K odvětrání zakouřených prostor nasadily zasahující jednotky přetlakovou ventilaci a pomocí termokamery vyhledávaly skrytá ohniska požáru, která následně také dohašovaly. Příčina události a výše škody se v tuto chvíli vyšetřuje. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Semil a jednotky JSDH Vysoké nad Jizerou, Jesenný a Zlatá Olešnice.

HZS/Lucie Hložková