Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

S příchodem motorkářské sezóny se policisté zaměřili na jednostopé stroje a jejich řidiče

112
03. 06. 2024 | 10:16

26. května 2024 se na území Libereckého kraje uskutečnila speciální kontrola zaměřená na překračování nejvyšší dovolené rychlosti, nesprávné předjíždění a jízdu pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Vzhledem ke skutečnosti, že kontrola byla primárně zacílena na řidiče motocyklů, tak se policisté zaměřili i na používání ochranných přileb, ochrany zraku a technický stav motocyklů.

motopolicie2
archivní foto

Během kontroly tři motocyklisté překročili nejvyšší dovolenou rychlost, u osmi motocyklů policisté zjistili nevyhovující technický stav, u dvou řidičů zjistili požití návykových látek a jeden řidič řídil motocykl se zákazem řízení motorových vozidel. Dále dva motocykly měly omezenou technickou způsobilost a jeden přestupek se týkal způsobu jízdy.

V neposlední řadě se policisté věnovali i kontrolám řidičů automobilů. Jeden řidič překročil nejvyšší dovolenou rychlost, u šesti vozidel policisté zjistili nevyhovující technický stav a jeden řidič byl pod vlivem návykové látky.

V rámci kontroly policisté uložili celkem 20 pokut v celkové částce 19 800 Kč a v jednom případě vybrali nedoplatky na pokutách v částce 1 700 Kč.

S přicházejícím letním obdobím budou policisté během kontrol více cílit na tuto rizikovovou skupinu účastníků silničního provozu.
 

PČR/Libor Barták