Sebevraha na kolejích zachránili českolipští strážníci, bezdomovec v sobě měl 3,5 promile

112
13. 05. 2019 | 11:05

Na linku 156 oznámil svědek, že v kolejišti pod základní školou Lada v České Lípě leží muž. Oznámení přišlo ve 12:18 hodin. Hlídka okamžitě vyjela na místo určení, k základní škole přijela ve 12:21 hodin.

kolejeNew
ilustrační foto

Na kolejích se pak rozdělili, každý strážník se vydal na jinou stranu, aby stačili prohlédnout co největší úsek. Ve 12:25 jeden ze strážníků našel muže ležícího na kolejích a pomocí hmatů a chvatů ho odvedl z kolejí. Bylo to na poslední chvíli, protože podle jízdního řádu vyjížděl ve 12:27 hodin osobní vlak ze zastávky Střelnice.

Muž na kolejích byl strážníkům známý bezdomovec. Zeptali se ho na důvod, proč si lehl na koleje. Bezdomovec byl evidentně pod silným vlivem alkoholu, dechová zkouška prokázala 3,5 promile alkoholu v dechu.

Sebevrah hlídce přiznal, že ho nebaví život. Navíc slyší v hlavě hlasy, které mu říkají, že má ublížit lidem ve svém okolí a pak i sobě.

Případ si převzala Policie České republiky.

TZ/Eva Vlastníková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace