Sérii devatenácti vloupání do zaparkovaných vozidel má na svědomí nenechavec, který opustil vězení před půl rokem

112
05. 05. 2021 | 5:42

Liberečtí kriminalisté na sklonku dubna objasnili bezmála dvacítku případů vloupání do zaparkovaných vozidel v Liberci. Zajímavostí je v celém případu hned několik. Sérii vloupání měl na svědomí nenechavec, který opustil brány věznice před necelým půl rokem. Odpykával si v ní trest za tutéž majetkovou trestnou činnost.

auto pčr
Foto: PČR

Tedy za krádeže vloupáním do odstavených automobilů. Libereckým kriminalistům stačilo pouhých dvacet dnů k jeho dopadení. Práce to však nebyla jednoduchá. Vzhledem k počtu provedených vloupání bylo důležité zajistit a posléze vyhodnotit velké množství zajištěných důkazů. Mezi nimi byly mimo jiné také záběry z kamerových systémů, ale i zaznamenané pokusy o výběry z platebních terminálů, kde se 32 letý muž snažil získat peníze prostřednictvím odcizených debetních karet. Muž, jehož zájmu neunikla bezmála dvacítka vozidel zaparkovaná například v ulicích Břetislavova, Nádražní, Vlnařská nebo Jiráskova, bral téměř vše, co v jejich interiérech nalezl. Od hotovosti a platebních karet, po elektronářadí a elektroniku, až po ryze osobní věci majitelů. Svým jednáním tak způsobil škody za bezmála dvě stě tisíc korun. Ve čtvrtek 29. března však padla klec a recidivista skončil v rukou kriminalistů. Pod tíhou zajištěných důkazů se 32 letý muž z Liberce ke všem skutkům doznal.

Kriminalisté o den později zahájili trestní stíhání muže obviněného z poškození cizí věci, z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a z krádeže, za což mu v případě odsouzení může hrozit návrat do cely věznice na dobu od šesti měsíců na tři léta.

PČR/Vojtěch Robovský

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace