Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Škody po nočním požáru pily v Lučanech nad Nisou jsou za 17 až 20 milionů, čtyři lidé se zranili

23. 01. 2024 | 9:59

AKTUALIZOVÁNO: Na 17 až 20 milionů korun odhadli hasiči a policisté předběžně škody po nočním požáru pily v Lučanech nad Nisou na Jablonecku, uchránit se podařilo majetek za dalších 15 milionů. Zdravotníkům hasiči předali čtyři zraněné, jednoho museli ještě před jejich příjezdem resuscitovat, řekla dnes ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jaroslava Benešová. Požár likvidovali hasiči skoro 12 hodin, příčinu vzniku zatím neznají. Zjišťují ji i policisté.

hasiči lučany1 GEfMYxUXYAAkS9N
Požár pily v Lučanech na Jablonecku, foto: X/HZS LK

"Dosud jsme nevyloučili žádnou z možných příčin, tedy úmysl, nedbalost a technickou závadu na zařízení," uvedla regionální mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Michaela Georgieva bylo na místě pět lidí, jeden ale ošetření odmítl. "Čtyři zranění se nadýchali kouře, proto jsme jednoho převezli do hyperbarické komory v Liberci a další tři dopravily sanity v doprovodu lékaře do větší hyperbarické komory nemocnice v Kladně," dodal.

Požár pily v Lučanech na Jablonecku, foto: X/HZS LK Požár pily byl podle Benešové na operační středisko hasičů nahlášen dvě minuty před 23:00. Když hasiči dorazili na místo, hořela pila v plném rozsahu. "Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, zřídit museli dálkové vedení vody," řekla. Požářiště si hasiči při zásahu rozdělili na tři úseky. Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil krátce před 02:15, likvidaci okolo 10:30. Zásah hasičů komplikovala ledovka. "Na místo byl proto povolán správce komunikace se sypačem," dodala Benešová.

čtk

Fotogalerie: Náročný zásah, jak jej zachytili pracovníci ZZS LK, foto je z FB profilu záchranky.