Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Statný jelen skočil yetimu do čelního skla, zůstal po něm pavouk a srst. Pětičlenná posádka vyvázla bez újmy na zdraví 

112
05. 06. 2024 | 16:47

Minulý čtvrtek krátce po 13. hodině projížděl 41letý řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Yeti se svými čtyřmi kolegy na služební cestu  po silnici druhé třídy číslo 283 ve směru od Košťálova na Semily, když v lesním úseku v katastru obce Čikvásky vyskočil z mýtiny přímo na jejich vozidlo statný jelen. Jeho nohy spočinuly částečně na čelním skle a částečně na střeše auta.

yetiJelen
Foto: PČR

Z této pozice se pak odrazil a dlouhými skoky se zase vrátil do lesa. Na čelním skle po něm zůstal "pavouk" a část jeho srsti.

Posádka vozidla vyvázla z dramatické situace bez újmy na zdraví mimo jiné i díky šoférovi, který nejel příliš rychle. Škodu na autě jsme odhadli na nejméně 50 000 korun. Podle místních myslivců se Škoda Yeti "utkala"  s  největší pravděpodobností s místním desaterákem, který se v této oblasti vyskytuje. 

PČR/Ivana Baláková