Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Svěřenci výchovného ústavu na útěku okradli na nádraží v České Lípě ženu

112
08. 10. 2019 | 20:03

Ve čtvrtek odpoledne se v hale českolipského vlakového nádraží obrátili na 34letou ženu dva chlapci ve věku 14 a 15 let a zeptali se jí na čas odjezdu vlaku do Ústí nad Labem. Ve skutečnosti šlo o zastírací manévr. Zajímala je jen její kabelka, kterou měla položenou na lavici vedle sebe. Když se jim podařilo ženu rozptýlit, starší z nich toho využil a ukradl jí z kabelky peněženku, se kterou utekl.

CLnadražíNoc
archivní foto

Okradená žena stačila popadnout mladšího kluka za rukáv a požadovala po něm, aby jí dovedl k jeho kamarádovi. Také mu řekla, že zavolá policisty. V té chvíli se rozeběhnul a zmizel v budově nádraží. Oznamovatelka to ale jen tak nevzdala a utíkala za ním. Následně se jí podařilo zadržet mladíka, který jí ukradl peněženku. Druhého odchytili dva kolemjdoucí mladí muži.

V té chvíli už na nádraží dorazila naše hlídka a zjistila, že u sebe zadržení peněženku nemají. Současně vyšlo najevo, že stejný den uprchli z jednoho výchovného ústavu a je po nich vyhlášeno celostátní pátrání. Mladíci nakonec policisty dovedli na místo, kam ukryli odcizenou hotovost ve výši 450 korun a s jejich "pomocí" policisté našli i odhozenou peněženku se všemi doklady a platební kartou. Ještě téhož dne oba předali pracovníkům výchovnému ústavu.

Jejich  "výlet" bude mít ještě dohru. Starší z dvojice se bude před soudem pro mládež zodpovídat z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku a jeho rok mladšímu kamarádovi může stejný soud uložit nějaké preventivní výchovné opatření.

PČR/Ivana Baláková