Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Totožnost mrtvého z auta vytaženého z rybníka v Kněžmostě určí analýza DNA

112
09.03.2026 | 13:34

Totožnost mrtvého člověka, kterého našli v neděli v potopeném autě při vypouštění rybníka v Kněžmostě na Mladoboleslavsku, určí analýza DNA. Po autě i sedmadvacetiletém muži z České Lípy, kterému vozidlo patřilo, policisté pátrali od loňského července.

policieILustrNoc
ilustrační foto

Případem se zabývají mladoboleslavští kriminalisté, kteří budou zjišťovat, jak osoba zemřela. Cizí zavinění podle prvotních informací vyloučili. ČTK to dnes řekla středočeská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

"Budeme zadávat analýzu DNA, protože tělo bylo ve značném stadiu rozkladu a na místě nebylo možné osobu identifikovat, nicméně jde o vozidlo, které bylo v pátrání od července loňského roku," řekla mluvčí. Výsledky analýzy DNA podle ní budou nejdříve za měsíc.

Auta v rybníce si v neděli ráno všiml náhodný kolemjdoucí, s jeho vytažením pomáhali kvůli množství bahna i policejní potápěči.

Pohřešovaný muž byl naposledy viděn loni 3. července v autě Škoda Fabia RS v Mladé Boleslavi, kde pracoval. Pátrání bylo vyhlášeno den poté, kdy muž nedorazil domů do České Lípy.

čtk