Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tragická nehoda osobního auta s popeláři uzavřela silnici 13 u Mníšku, tři lidé jsou mrtví, z toho dvě děti

112
25. 10. 2019 | 16:54

AKTUALIZOVÁNO: Tragická nehoda osobního a nákladního vozu u Mníšku na Liberecku si dnes odpoledne vyžádala tři životy, další člověk byl zraněn. Na místě zemřela řidička osobního vozu a dítě, druhé dítě podlehlo těžkým zraněním při přepravě vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole. ČTK to řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

vrtulník heliport - vrtulník
Foto: LK

Nehoda se stala dnes krátce před 14:30 ve směru na Mníšek. "V levotočivé zatáčce došlo ke střetu osobního vozidla s popelářským vozem," popsala nehodu krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Co bylo příčinou tragické havárie, policie zjišťuje. Silnice 13 z Liberce na Frýdlant zůstala pro dopravu do večera uzavřená. Podle jednotného systému dopravních informací byla otevřena kolem 21:00.

Na místě zemřela řidička a nezletilý spolujezdec. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem," řekl Georgiev. Záchranáři už jim podle něj nemohli pomoci. Další dítě bylo v kritickém stavu, vrtulník ho přepravoval na specializované pracoviště v Praze. Po cestě ale přes veškerou snahu zdravotníků zraněním podlehlo. Řidič nákladního vozu byl s lehkým zraněním převezen do libereckého traumacentra. V letošním roce jde podle záchranářů o nejtragičtější nehodu v Libereckém kraji.

čtk