Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Třicetiletý řidič u Stráže nad Nisou nezvládl řízení, dostal smyk a po nárazu zemřel

03. 06. 2023 | 12:29

Třicetiletý řidič u Stráže nad Nisou na Liberecku v pátek krátce před půlnocí nezvládl řízení, dostal smyk a po nárazu zemřel. K určení příčiny jeho smrti byla nařízena soudní pitva. V tiskové zprávě o tom dnes dopoledne informovala mluvčí policie Dagmar Sochorová.

nehoda stráž FxsAZo8WcAIC0wI
Foto: Twitter/HZS LK

Nehoda se stala na silnici I/35 směrem na Liberec před sjezdem na silnici I/13. "Při předjíždění (řidič) nezvládl řízení, dostal smyk a narazil vpravo do svahu mimo komunikaci. Poté se vůz přetočil až na střechu," uvedla Sochorová. Muž jel v havarovaném vozidle sám. Okolnosti tragické nehody vyšetřují liberečtí kriminalisté.

Na místo vyjeli také hasiči. Muži poskytli předlékařskou pomoc. Poté požární jednotka zasypala uniklé provozní kapaliny a postarala se o úklid místa nehody. Jde o druhou červnovou nehodu v Libereckém kraji s tragickým koncem. První se stala ve čtvrtek rovněž na Liberecku. Řidič osobního auta zemřel po střetu s protijedoucím vozidlem údržby. Jeho posádka utrpěla lehká zranění.

čtk