Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

U Krásného Lesa na Liberecku havaroval autobus, nákladní a osobní vůz, zranilo se šest lidí

16. 11. 2023 | 7:57

AKTUALIZOVÁNO: Silnici I/13 u Krásného Lesa nedaleko Frýdlantu na Liberecku uzavřela dnes ráno nehoda autobusu, nákladního a osobního automobilu. Z 25 účastníků nehody se šest lidí zranilo, z toho pět záchranáři převezli do nemocnice a jednoho ošetřili na místě, uvedli na síti X krajští hasiči. Silnice první třídy byla po nehodě téměř pět hodin uzavřená. Provoz se podařilo obnovit kolem 11:20, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

nehoda bus1 F CRVHRXsAAfGjD
Foto: X/HZS LK

Při srážce tří vozidel utrpěli čtyři lidé středně těžká zranění, jeden člověk lehká. Všichni byli při vědomí a skončili na traumacentru liberecké nemocnice, řekl ČTK mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Ostatní účastníky nehody zkontrolovali záchranáři na místě a evakuační autobus je poté převezl do Frýdlantu.

Nehoda se podle mluvčího policie stala krátce po 06:30 na silnici z Frýdlantu na Arnoltice. Podle prvních informací se osobní vůz pravděpodobně při předjíždění srazil s protijedoucím nákladním vozem a poté ještě narazil do autobusu, v němž v tu chvíli cestovalo téměř 30 lidí. "Dechové zkoušky na alkohol u řidičů byly negativní," dodal Robovský.

K nehodě vyjela hasičská jednotka z Raspenavy a dobrovolní hasiči z Frýdlantu. Řidiče osobního automobilu museli z vozu vyprostit, pro účastníky nehody vyslali evakuační autobus.

čtk