U Malé Skály na Jablonecku hořel les, s hašením pomáhal vrtulník, likvidaci požáru komplikoval náročný terén

112
21. 05. 2020 | 20:02

AKTUALIZOVÁNO: U Malé Skály na Jablonecku likvidovali dnes odpoledne hasiči požár, který zasáhl zhruba půldruhého hektaru lesa. Likvidaci zkomplikoval náročný terén. S hašením ohně proto pomáhal policejní vrtulník, provedl 36 shozů a místo opustil. Hasičům se po 18:30 podařilo požár zlikvidovat, řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Eva Klímová.

hasiči vrtulník
Foto: HZS LK

"Požár byl na operační středisko ohlášen krátce před polednem," řekla dnes odpoledne Klímová. Hořet začalo na ploše 20krát 30 metrů, postupně se ale oheň rozšířil na plochu zhruba 100krát 150 metrů. Zásah byl podle mluvčí velmi náročný. "Paseka, na které se požár rozšířil, byla plná polámaných a vyvrácených stromů," doplnila Klímová. Foto: HZS LK Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Na místo postupně vyjelo 16 jednotek. Kvůli nepřístupnému terénu museli zřídit dálkovou dopravu vody. Ochránit museli i lesnickou techniku, odstavenou nedaleko místa požáru. "Místní dobrovolná jednotka zůstane na místě přes noc k vyloučení opětovného rozhoření požáru," dodala mluvčí hasičů. Foto: HZS LK V posledních dnech jsou kvůli přetrvávajícímu suchu podobné požáry v Libereckém kraji poměrně časné. Ve středu vyjížděli hasiči do oblasti Plešivce u Dubé na Českolipsku. Požár sice neměl velký rozsah, byl ale ve skalnatém terénu daleko od přístupové cesty. Na místo tak museli natáhnout 400 metrů dlouhé hadicové vedení. K požárům v lesích vyjížděli i o víkendu.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace