Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

U Novin pod Ralskem se střetl vlak s autem, řidič osobního vozidla ignoroval červenou

112
12. 09. 2023 | 19:32

Dnes krátce po 6. hodině ranní se na železničním přejezdu bez závor poblíž obce Noviny pod Ralskem střetlo osobní vozidlo tovární značky Dacia Duster s osobním vlakem společnosti Die Länderbahn, který projížděl ve směru od Liberce na Děčín. Mezi Velkým Grunovem a Novinami pod Ralskem vjel na přejezdu do kolejiště z pohledu strojvedoucího zprava 38letý řidič dacie, který nerespektoval červené blikající světlo, upozorňující na blížící se vlak.

stráž3
Foto: FB Hasiči Mimoň, fotogalerie PČR + FB Hasiči Mimoň

V kolejišti se střetla dacia svou levou přední částí s pravou přední částí vlaku a náraz ji pak odhodil mimo koleje. To řidiče osobního vozidla zachránilo. Z auta dokonce vylezl sám a přivolaná zdravotnická záchranná služba ho převezla do nemocnice spíše jen z preventivních důvodů s tím, že jsou jeho zranění pravděpodobně jen lehčího charakteru. Žádné spolujezdce ve vozidle neměl a 15 cestujících ve vlaku, včetně dvou zaměstnanců dopravce, vyvázlo z kolize bez zranění.

 Dechová zkouška ukázala, že řidič dacie pod vlivem alkoholu nebyl. Vzhledem k jeho pobytu v nemocnici jsme ho zatím nemohli vyslechnout.

PČR/Ivana Baláková