Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

U Zahrádek "zajíc" za volantem nezvládl manévr předjíždění a skončil na střeše. Policie hledá svědka

112
06. 06. 2024 | 7:07

V neděli 2. června kolem 20.30 projížděl od Zahrádek na Doksy po silnici I/9 mladý řidič v osobním vozidle značky Volkswagen Golf světle modré barvy s čerstvým řidičským průkazem v kapse, když se na rovince před obcí Jestřebí rozhodl předjet kamion. Před zahájením tohoto manévru se ale nepřesvědčil, zda nepředjíždí někdo jeho, a když zjistil, že ano, bylo už pozdě.

kotrmelecNew
Foto: PČR

Jakmile vedle boku svého volkswagenu spatřil předjíždějící vozidlo, naprosto zpanikařil a sešlápl prudce brzdu. To vedlo ke smyku, který auto rozkolísal a řidič následně vyjel ze silnice na louku. Zde auto těsně minulo vzrostlý strom, udělalo několik kotrmelců a skončilo na střeše.

Mladík z něj jako zázrakem vystoupil bez cizí pomoci a přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby u něj shledal jen lehká povrchová poranění  a pohmožděniny. Ani důkladné vyšetření v nemocnici neodhalilo žádné vážné zranění, a tak ho ještě tentýž den zdravotníci propustili do domácí péče. Do příjezdu sanity se mu věnoval řidič, který nám předal videozáznam. Na místě zastavili i další lidé a mladíkovi, jímž havárie psychicky otřásla, poskytli deky nebo třeba skládací židli a snažili se ho uklidnit.

V zájmu řádného zadokumentování nehodové události bychom rádi mluvili s řidičem předjíždějícího vozidla jako se svědkem, kterého touto cestou žádáme, aby se nám ozval na lince 158.  Ten na místě události nezastavil, protože s vysokou mírou pravděpodobnosti ani nevěděl, jak řidič modrého volkswagenu dopadl.

PČR/Ivana Baláková